REKLAMA

7 milionów euro na odbudowę po powodziach na Podkarpaciu!

PODKARPACIE. Europarlament zaakceptował wniosek Komisji Europejskiej o przyznaniu Polsce 7 milionów euro z unijnego Funduszu Solidarności. Pieniądze zostaną przeznaczone na odbudowę po powodziach, które w czerwcu bieżącego roku nawiedziły Podkarpacie.

W czerwcu przez województwo podkarpackie przeszły gwałtowne ulewy i burze, które spowodowały wezbrania rzek, co w skutkach doprowadziło do wielu zalań i podtopień.

Podczas czerwcowej powodzi na Podkarpaciu ewakuowano około 400 osób, zalanych zostało ponad 2000 budynków mieszkalnych, rolniczych i użyteczności publicznej, zniszczonych zostało aż 9000 hektarów pól uprawnych.

Polskie władze o pomoc finansową z unijnego Funduszu Sprawiedliwości zgłosiły się pod koniec sierpnia. Wartość szkód w powiatowej infrastrukturze drogowo-mostowej oszacowano na ponad 37 milionów złotych.

Wspieranie odbudowy krajów członkowskich po poważnych katastrofach naturalnych i kryzysach zdrowotnych to znak europejskiej solidarności – mówił rzecznik Komisji Europejskiej, Stefan De Keersmaecker.

Europarlament zaakceptował wniosek o przyznaniu Polsce 7 milionów euro na odbudowę po powodziach, które nawiedziły Podkarpacie. To po przeliczeniu około 31,5 miliona złotych. Pieniądze zostaną wypłacone po publikacji decyzji w unijnym Dzienniku Urzędowym.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Zdjęcia asp. sztab. Tomasz Flak z KP PSP w Przeworsku.

Fotografie wykonano 26 czerwca 2020 roku na terenie miejscowości: Kańczuga, Manasterz i Jawornik Polski, czyli w powiatach: przeworskim i jarosławskim

 


24-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

7-milionow-euro-na-odbudowe-po-powodziach-na-podkarpaciu-8337-00r2kc