REKLAMA

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie! Trwają zapisy (NOWA TRASA)

|

7. PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie! Trwają zapisy (NOWA TRASA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 11 listopada o godzinie 11:11 przy Centrum Handlowym Plaza wystartuje 7. PKO Bieg Niepodległości. Trwają zapisy.

Przechwytywanie_104

Foto: YouTube / kanał: PKO Bank Polski

Bieg Niepodległości to wyjątkowy bieg, w którym na starcie biegacze utworzą “żywą flagę”, aby w ten sposób uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Tegoroczna 7. edycja Rzeszowskiego Biegu Niepodległości zapowiada się rekordowo. Limit startujących wynosi 2200 osób.

Zapraszamy serdecznie biegaczy wraz z rodzinami oraz kibiców do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Udział w biegu to niezwykły sposób obchodzenia Święta Niepodległości na sportowo, ale również doskonała okazja do sprawdzenia swoich możliwości na dystansie Rzeszowskiej Dyszki – informują organizatorzy.

Podobnie jak w ubiegłym roku, chętne osoby pobiegną z flagą Polski o długości 30 metrów. Na uczestników Biegu Niepodległości przygotowano wiele nagród. Oprócz pamiątkowych medali dla dla najlepszych uczestników Biegu Niepodległości przewidziano nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 1500 złotych.

Podczas biegu odbędzie się akcja charytatywna. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Wiktorii”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której dziecko jest podopieczną, czyli Fundacji Serca dla Maluszka. 2-letnia Wiktoria urodziła się ze zniekształconymi kościami nóg oraz stawów kolanowych i biodrowych. Ma szanse na chodzenie, dzięki wielu operacjom przeprowadzonym przez dr Paleya w USA.

Trasa biegu będzie wynosiła 10 kilometrów. Start i meta biegu zostaną usytuowane przy CH Plaza. Następnie biegacze będą biegli ulicami:
– Kilara,
– Słowackiego,
– Kościuszki,
– 3 maja,
– aleją Lubomirskich,
– Szopena,
– Hetmańską,
– Żeglarską,
– ścieżką wzdłuż Wisłoka,
– Podpromie,
– Kilara,
– mostem Zamkowym,
– Kopisto,
– Rejtana.

7pko-bieg-niepodleglosci-trasa-biegu-2019

Foto: runrzeszow.pl

By wziąć udział w 7. PKO Biegu Niepodległości, należy wnieść opłatę w wysokości 75 złotych (w dniu biegu opłata wyniesie 85 złotych). Do soboty swój udział potwierdziły opłatą 1843 osoby. Limit wynosi 2200 zawodników. Rejestracja odbywa się internetowo na stronie: runrzeszow.pl/zapisy/bieg-niepodleglosci.

Źródło: runrzeszow.pl

02-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

7-bieg-niepodleglosci-w-rzeszowie-trwaja-zapisy-765-00r2kc