REKLAMA

665-lecie Lokacji Rzeszowa – recital Grażyny Łobaszewskiej

19 stycznia w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się jubileusz 665-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. W trakcie uroczystości prezydent Rzeszowa nada Tytuły Honorowego Obywatela Rzeszowa oraz tytuł Zasłużonego dla Miasta Rzeszowa. Całość uświetni recital Grażyny Łobaszewskiej.

1003429_522124957842423_1938292650_n

Foto: facebook.com/pg/GrazynaLobaszewska

W rocznicę nadania stolicy województwa podkarpackiego praw miejskich odbędzie się uroczystość wręczenia Tytułów Honorowego i Zasłużonego obywatela Rzeszowa. Wydarzenie rozpocznie się 19 stycznia o godzinie 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej. O przyznaniu tytułów zadecydowała Rada Miasta.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa otrzymają: prof. Sylwester Czopek oraz prof. Kazimierz Widenka. Prof. Sylwester Czopek jest rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W przeszłości pełnił funkcję dyrektora Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Współtworzył też Instytut Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prof. Kazimierz Widenka to kardiochirurg, twórca Kliniki Kardiochirurgii w szpitalu Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. W 2012 roku prof. Widenka został laureatem pierwszej nagrody w konkursie Perły Medycyny, otrzymał też nagrodę Eskulap 2015 oraz złoty medal Polskiej Akademii Sukcesu za wybitny wkład w rozwój innowacyjnej kardiochirurgii w Polsce (2017 r.).

Tytuł Zasłużonego dla Miasta Rzeszowa trafi w ręce Mateusza Tułeckiego – twórcy konferencji InternetBeta, która poświęcona jest nowoczesnym, innowacyjnym technologiom w kraju. W 2010 roku Mateusz Tułecki otrzymał tytuł Człowieka Roku Polskiego Internetu.

Wydarzenie uświetni recital Grażyny Łobaszewskiej, która wystąpi z towarzyszeniem Big Bandu Chełmskiego Domu Kultury pod dyrekcją Zbigniewa Jakubka. Grażyna Łobaszewska to polska wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody” (1984), „Piosenka o ludziach z duszą” (2006), „Brzydcy” (1987), czy „Gdybyś” (1978). Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji. W 2012 roku podczas gali wręczenia Złotych Mikrofonów otrzymała Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Bezpłatne zaproszenia na uroczystość 665-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa będą dostępne w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) od czwartku, 10 stycznia, od godz. 9.00, do wyczerpania puli zaproszeń. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.