REKLAMA

63-latek strzelał do sąsiadów z wiatrówki. Rzeszowscy kontrterroryści w akcji

PODKARPACIE. Mieszkaniec Dąbrówek w powiecie łańcuckim groził swoim sąsiadom i strzelał do nich z wiatrówki. Ponieważ był bardzo agresywny i próby negocjacji nie przyniosły rezultatu, do akcji wkroczyli policyjni kontrterroryści z Rzeszowa. 61-latek trafił do policyjnego aresztu.

weapon-1038958_960_720
Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

W sobotę 13 lutego około godziny 15:00 dyżurny łańcuckiej komendy został powiadomiony, że mieszkaniec Dąbrówek zachowuje się bardzo agresywnie wobec swoich sąsiadów, grozi im i strzela w ich kierunku z wiatrówki. Na miejsce skierowano policyjne patrole.

Mężczyzna na widok funkcjonariuszy zrobił się jeszcze bardziej agresywny, zabarykadował się w domu i przez okno zaczął strzelać z wiatrówki w różnych kierunkach. Policjanci ustalili, że 61-latek mieszka sam. Ponieważ nie można było nawiązać z nim kontaktu, zdecydowano o sprowadzeniu na miejsce funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie oraz policyjnych negocjatorów.

Niestety próby negocjacji z agresywnym mężczyzną nie przynosiły rezultatu. Mając na uwadze bezpieczeństwo znajdujących się w pobliżu osób, zdecydowano o siłowym wejściu do domu. Użyto granatów hukowych i broni gładkolufowej do otwarcia zamka w drzwiach.

Chwilę później 61-latek został obezwładniony. Nikomu podczas tego zdarzenia nic poważnego się nie stało.

Mężczyzna był trzeźwy. Po konsultacji medycznej, został osadzony w policyjnym areszcie. W sprawie trwają dalsze czynności.

Źródło: KWP w Rzeszowie

14-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

63-latek-strzelal-do-sasiadow-z-wiatrowki-rzeszowscy-kontrterrorysci-w-akcji-1306-00r2kc