REKLAMA

61-latek wpadł z kontrabandą, bo nie nosił maseczki

ŁAŃCUT / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie zatrzymali do kontroli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust oraz nosa. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie 61-latka. W samochodzie mężczyzny policjanci zabezpieczyli papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

303-221543
Foto: archiwum KWP w Rzeszowie

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie w czwartek pełnili służbę na terenie Łańcuta. Przed godziną 9:00 na ulicy Cetnarskiego zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa. Policjanci wylegitymowali mężczyznę.

Podczas sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że 61-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego może posiadać towary bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku z tym, funkcjonariusze postanowili skontrolować samochód mężczyzny, który stał zaparkowany przy należącym do niego straganie z kwiatami.

W peugeocie, na przednim siedzeniu pasażera, policjanci zauważyli przykryte kocem reklamówki, a w nich ponad 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Papierosy zostały zabezpieczone.

Uwagę funkcjonariuszy przyciągnął jeszcze plastikowy pojemnik na piasek, który stał przy straganie. Okazało się, że intuicja ich nie zawiodła – w pojemniku ukryta była torba, a w niej 270 paczek nielegalnych papierosów.

Łącznie policjanci zabezpieczyli 682 paczki papierosów bez polskiej akcyzy.

Mężczyzna oświadczył, że do niego należą jedynie papierosy znalezione w samochodzie, a o papierosach w pojemniku przy straganie nic nie wie. 61-latek został zatrzymany i przewieziony do łańcuckiej komendy celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za brak maseczki mężczyzna został ukarany mandatem. Natomiast za naruszenie przepisów kodeksu karnoskarbowego odpowie przed sądem.

 

Źródło: KWP Rzeszów

03-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.