REKLAMA

60 tys. zł kary za 82 dni zwłoki, a licznik się nie zatrzymuje. Skatepark wciąż zamknięty!

RZESZÓW. Miał być otwarty do końca listopada, później w okresie ferii zimowych. Kiedy będzie? Nie wiadomo. Wykonawca zadaszenia pneumatycznego skateparku wciąż nie dostarczył dokumentacji, więc miasto nalicza kary za każdy kolejny dzień zwłoki. A cierpi młodzież.

skatepark_zadaszenie_0005

Kwota rośnie w oczach. Z informacji podanych przez Urząd Miasta Rzeszowa według stanu na wtorek (17 marca) firma Grimar ma już naliczone 60 tys. zł kary za niewywiązanie się z umowy.

Rozmowy trwają od samego początku. Wykonawca obiecał, że w połowie listopada odda dokumentację, ale do chwili obecnej jej nie mamy. Bez niej niemożliwe jest uzyskanie pozwolenie na użytkowanie obiektu – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego UM.

Zadaszenie miało być wykorzystywane w okresie jesienno-zimowy, ale brak pozwolenia oznacza także, że zadaszenia nie będzie można.. złożyć. I zostanie z nami na dłużej.

Za każdym razem słyszymy, że dokumentacje będzie “już jutro”. Liczymy, że dostaniemy ją do końca marca – dodaje Katarzyna Pawlak. Na przeprowadzenie procedury odbioru budowlanego miasto będzie potrzebowało dwa tygodnie.

Zadaszenie umożliwia podgrzanie skateparku do temperatury 10-12 st.C. Inwestycję ta została wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

17-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

60-tys-zl-kary-za-82-dni-zwloki-a-licznik-sie-nie-zatrzymuje-skatepark-wciaz-zamkniety