REKLAMA

6 czerwca Rzeszów “odmraża” instytucje kultury!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Epidemia koronawirusa spowodowała ograniczenie działalności miejskich instytucji kultury. Od 6 czerwca, opierając się na wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, będą mogły się odbywać spektakle, koncerty i inne wydarzenia kulturalne.

UsBhn6QiY9

Foto: Kacper Ciuba / Archiwum Rzeszów24.pl

Od soboty 6 czerwca mogą legalnie odbywać się spektakle teatralne i koncerty plenerowe, jednak wciąż pod rygorem sanitarnym. W koncertach plenerowych będzie mogło uczestniczyć do 150 osób. Uczestnicy będą musieli zachować odpowiedni dystans i nosić maseczki. Miejsca dla publiczności mają być ogrodzone i kontrolowane.

Pierwszym plenerowym wydarzeniem w Rzeszowie, które zorganizuje miasto po częściowym odmrożeniu kultury, będzie koncert przy fontannie multimedialnej i w jednym z rzeszowskich klubów – „Toast urodzinowy dla Tomasza Stańki” (11 lipca).

Lukę po Festiwalu Przestrzeni Miejskiej zapełni Festiwal Muzyki Alternatywnej Tony, który odbędzie się 31 lipca i 1 sierpnia na parkingu pomiędzy synagogami. 22 i 23 sierpnia odbędzie się Carpathia Festiwal Rzeszów (w Filharmonii Podkarpackiej), 29 sierpnia na bulwarach zaplanowana jest Rockowa Noc. Od 11 do 13 września na bulwarach i w innych przestrzeniach miasta odbędzie się Europejski Stadion Kultury.

Na dni 17-19 września zaplanowany jest Rzeszów Breakout Days (przy fontannie multimedialnej i w hotelu Bristol). Tradycyjnie na rzeszowskim Rynku zaplanowano Jarmark Bożonarodzeniowy (6 – 20 grudnia) i powitanie Nowego Roku (31 grudnia). Wznawiane zostaną także wydarzenia operowe i operetkowe, które będą odbywać się m.in. w sali sesyjnej rzeszowskiego ratusza.

6 czerwca otwarte zostaną baseny ROSiR, pracę wznawiają: Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Biuro Wystaw Artystycznych, Muzeum Dobranocek oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Źródło: red., UM Rzeszowa

01-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

6-czerwca-rzeszow-odmraza-instytucje-kultury-490-00r2kc