REKLAMA

56 tys. butelek podrobionego szamponu przeciwłupieżowego. Był u nas w sklepach

RZESZÓW.  Funkcjonariusze policji zabezpieczyli podróbki sprzedawane w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa, przeprowadzili też przeszukania w hurtowniach na terenie kilku województw. To aktualnie jedno z największych tego typu zabezpieczeń w Europie.

1670282525

Sprawa miała swój początek w Rzeszowie. Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa sprzedawany jest znany szampon przeciwłupieżowy w mocno zaniżonej cenie – 11,99 zł, przy czym cena detaliczna tego szamponu oscyluje w przedziale 18 – 19 zł.  Funkcjonariusze przekazali producentowi próbki szamponu. Po sprawdzeniu przez ekspertów okazało się, że sprzedawany produkt to podróbka. Policjanci zabezpieczyli podrobione szampony w 26 sklepach na terenie miasta.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili też skąd szampony trafiły do Rzeszowa. Policjanci przeprowadzili przeszukania w hurtowniach pod Warszawą, w Sieradzu, Krakowie i pod Kaliszem. W sumie zabezpieczyli ponad 56 tys. butelek podrobionego szamponu.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie wprowadzania do obrotu podrobionego szamponu prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Ze względu na ilość zabezpieczonych podróbek sprawa ta jest także w zainteresowaniu Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Za wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Rzeszów

05-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

56-tys-butelek-podrobionego-szamponu-przeciwlupiezowego-byl-u-nas-w-sklepach