REKLAMA

5 posiłków dziennie – dlaczego to takie ważne?

Zawsze podkreślano, że śniadanie jest najważniejsze, ponieważ daje nam energię na cały dzień. Z kolei obiad powinien składać się z zupy i drugiego dania, a kolacja w formie lekkiej przekąski przed snem. Ze względu na dostępność informacji w Internecie można znaleźć wiele rozważań i analiz diet przeznaczonych do różnych celów – zdrowotnych, zwiększenia lub zmniejszenia masy ciała, czy po prostu jej utrzymania. Opinii specjalistów jest wiele, jednak wszystkie opierają się na głównej myśli, zdrowe odżywianie.

Zdrowe odżywianie, co to oznacza?

Zbilansowana dieta to zdrowe odżywianie. Czyli takie, gdzie przyjmujemy posiłek odpowiednio do naszych potrzeb i potrzeb organizmu, a dokładnie spożywanie odpowiednich pokarmów w odpowiedniej ilości. Ta ilość ma również znaczenie w liczbie posiłków w ciągu dnia. Bez względu jakiej diety potrzebujesz pięć posiłków dziennie to podstawa, nie trzy, a pięć. Co rozumieć przez pięć posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, przekąska, kolacja. Średnio mniej więcej co trzy godziny trzeba coś zjeść, odpowiednio do pory dnia. Należy też pamiętać, że każdy z tych posiłków powinien mieć inną wartość kaloryczną, najlepiej ustalić to z dietetykiem, który zaproponuje najzdrowsze rozwiązanie. Stały system jedzenia pomoże oswoić twój organizm z informacją, że niedługo otrzyma pożywienie, dlatego nie musi odkładać energii w tym i tłuszczu, aby przetrwać. To pomaga też w odchudzaniu, oczywiście ilość kalorii w każdym z posiłków musi być odpowiednia do twoich potrzeb. Kolejnym bardzo ważnym plusem przyjmowania pięciu posiłków dziennie jest ustabilizowanie poziomu cukru we krwi. Częste spożywanie mniejszych porcji jedzenia będzie miało pozytywny wpływ na poziom cukru we krwi. Kiedy jesz twoje ciało nieustannie rozbija złożone cukry na prostsze, które przemieszczają się przez krew. Dzięki częstemu jedzeniu małych porcji ułatwiasz swojemu organizmowi pracę tym samym ciało utrzymuje stały poziom cukru we krwi. Pięć posiłków dziennie to idealny sposób na pozbycie się uczucia głodu to raz, a kolejna sprawa, skoro pięć, to możesz urozmaicać je jak tylko zechcesz, dając sobie poczucie wszechstronności. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dostarczasz codziennie wszystkie wartości odżywcze do organizmu.

5 posiłków w diecie pudełkowej

Forma pięciu posiłków dziennie jest bardzo popularna przy dietach pudełkowych. Catering np. z catering dietetyczny Rzeszów przygotowuje i dostarcza wszystkie pięć każdego dnia, co da ci wygodę, ale też pewność, że dziś, jak i każdego kolejnego dnia dostarczysz swojemu ciału idealną ilość kalorii oraz wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Jeżeli nie masz czasu na gotowanie, takie rozwiązanie może okazać się najlepsze, szczególnie, gdy nad twoją dietą czuwa dietetyk i profesjonalny kucharz, aż żal nie skorzystać!

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

15-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook