REKLAMA

5 nowych zakażeń na Podkarpaciu. AKTUALNA MAPA

SANOK / PODKARPACIE. Zbieramy dla państwa najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na Podkarpaciu. O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych przypadkach koronawirusa. Pięć dotyczy Podkarpacia. Publikujemy aktualną mapę zachorowań w regionie.

Informacja z 17 kwietnia 2020r.

Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczący sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV- 2 na terenie województwa podkarpackiego

Stan na 10:00

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 5644 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 251 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 49 osób wyzdrowiało. Odnotowano 15 zgonów.

Nowych 5 potwierdzonych przypadków: – kobieta w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) – mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja) – mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego (izolacja) – kobieta w sile wieku z powiatu rzeszowskiego (hospitalizacja) – starsza kobieta z powiatu przeworskiego (hospitalizacja)

dr Adam Sidor

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

PODKARPACIE STAN NA 17.04.2020, godzina: 10:00


O godzinie 10:00 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 296 nowych przypadkach w całej Polsce.

– Z przykrością informujemy o śmierci 4 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Kędzierzyn Koźle, 64-K Tychy, 81-M Starachowice i 87-K Poznań. Większość osób miała choroby współistniejące – czytamy w komunikacie.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 8214/318 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dzienny raport o koronawirusie

źródło: Red., WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Twitter

17-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

5-nowych-zakazen-na-podkarpaciu-aktualna-mapa-5682