REKLAMA

5 milionów złotych dla Podkarpacia na tworzenie spółdzielni socjalnych

RZESZÓW/PODKARPACIE. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaplanowało przekazanie 5 milionów złotych na tworzenie i przystępowanie do spółdzielni socjalnych. Wnioski można składać do 11 kwietnia.W naszym województwie zarejestrowanych jest aż 92 spółdzielnie socjalne.

Przed Podkarpaciem jest województwo wielkopolskie, w którym zarejestrowanych jest 118  spółdzielni oraz województwo mazowieckie, które ma 98 spółdzielniwylicza Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

 Spółdzielnia socjalna to szansa na poprawę sytuacji osób należących do grup w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. Jest propozycją przede wszystkim dla osób bezrobotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych, które z różnych powodów nie mogą lub też nie chcą samodzielnie podejmować działalności gospodarczej. Spółdzielnia socjalna wymaga jednak współdziałania oraz realizowania celów nie tylko gospodarczych ale również społecznych.

Wnioski do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie o przyznanie dodatkowych funduszy mogą składać podkarpackie, powiatowe urzędy pracy, mają na to czas do 11 kwietnia.

wup

 

01-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

5-milionow-zlotych-dla-podkarpacia-na-tworzenie-spoldzielni-socjalnych