REKLAMA

5-letni Karolek ma chore serduszko. Trwa charytatywna zbiórka!

5-letni Karolek z Sanoka zmaga się z wadą serduszka. Niewłaściwy rozwój aorty i przetoka wieńcowa naczyń krwionośnych doprowadziły do tego, że chłopiec nie może biegać i bawić się tak, jak inne zdrowe dzieci. Rodzice dziecka muszą szukać pomocy za granicą. Teraz pilną potrzebą jest zakup kardiomonitora. Trwa zbiórka pieniędzy.

Foto: pomagam.pl / materiały nadesłane

Żadne dziecko nie powinno poznać bólu, jednak mały Karolek tego doświadcza codziennie – jego chore serduszko odebrało mu najpiękniejsze lata dzieciństwa. Wada serca, niewłaściwy rozwój aorty i przetoka wieńcowa naczyń krwionośnych, doprowadziły do tego, że Karolek nie toleruje wysiłku, nie może biegać i bawić się tak, jak inne zdrowe dzieci. Ból w klatce piersiowej oraz duszności powodują ciągłe zmęczenie i brak komfortu życia dziecka.

Karolek to przepiękny chłopczyk z pozoru zdrowo wyglądające dziecko pod swoim uśmiechem kryje ból i cierpienie. Chore serduszko jest dla niego wrogiem życia, ciężka wada serca nie leczona ma najgorsze skutki zbyt wysokie ciśnienie i puls powodują poszerzanie się aorty w najgorszym nieleczonym przypadku dochodzi do śmierci poprzez uduszenie się. Nikomu nie życzymy takiego koszmaru. Bezradność przejęła kontrolę nad naszym życiem. Patrząc na męczące się dziecko, które podczas spaceru nagle kładzie się na chodniku, by nabrać sił, to okropny widok. Zadajemy sobie pytanie, dlaczego nasze dziecko musi tak cierpieć – mówią Anita i Kamil, rodzice Karolka

Foto: pomagam.pl / materiały nadesłane

Rodzice chłopca przez pięć lat szukali pomocy u kilkunastu lekarzy w Polsce. Żaden z nich nie spotkał się z tego typu wadą i nie był w stanie zdiagnozować przyczyny jej powstania. Teraz szukają pomocy za granicą. Na obecną chwilę Karolkowi bardzo potrzebny jest kardiomonitor, który w warunkach domowych pozwoli kontrolować pracę serca i w sytuacji zagrożenia może uratować życie.

W obecnym stanie zdrowia naszego synka boimy się o jego każdy oddech, o każdą minutę, by serduszko wytrzymało. Naczynie znajdujące się nad powierzchnią pnia płucnego powoduje niedotlenienie organizmu, dlatego dziecko potrzebuje stałego monitorowania pracy serca. Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę, udostępnienie, dobre słowo. Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc dla Karolka – powiedzieli rodzice chłopca.

LINK DO ZBIÓRKI 

źródło: pomagam.pl / materiały nadesłane

28-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

5-letni-karolek-ma-chore-serduszko-trwa-charytatywna-zbiorka-1916-00r2kc