REKLAMA

5 lat więzienia grozi złodziejom z Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Jeden z zatrzymanych mężczyzn oferował pomoc w rozładowywaniu towaru przy jednym z rzeszowskich lokali, a gdy spotkał się z odmowa skorzystał z okazji i okradł dostawcę. Drugi zatrzymany okradł fryzjerkę. Wprawdzie za usługę zapłacił, ale wychodząc skradł torebkę.Obydwaj już po kilku godzinach trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek zatrzymani usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do obu kradzieży doszło w sobotę w godzinach popołudniowych. Jednego ze sprawców policjanci zatrzymali już po dwóch godzinach. Pierwsza kradzież miała miejsce około godz. 13. Pokrzywdzony rozładowywał towar, który przywiózł do lokalu. Został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który zaoferował pomoc w rozładunku. Mimo odmowy wszedł nawet na zaplecze. Odszedł po ponownej odmowie. Chwile później pokrzywdzony zorientował się, że mężczyzna skradł jego saszetkę. Pokrzywdzony niezwłocznie zawiadomił policjantów oprócz pieniędzy utracił również dokumenty. Podjęte przez funkcjonariuszy czynności doprowadziły do ustalenia sprawcy. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Rzeszowa. W niedzielę rano został zatrzymany. Policjanci odzyskali również skradzioną saszetkę i dokumenty, które sprawca porzucił po kradzieży.

Jeszce szybciej policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży w zakładzie fryzjerskim. W sobotę około godz. 14 z usług zakładu korzystało dwóch mężczyzn. Zapłacili za usługę jednak po ich wyjściu właścicielka stwierdziła kradzież torebki. Jak wyjaśniła zawiadamiając policjantów w trakcie gdy ich obsługiwał jeden z nich próbował wejść na zaplecze. Znajdującą się tam torebkę mógł zabrać tylko jeden z tych mężczyzn. W zatrzymaniu sprawcy pomógł fakt, że pokrzywdzona rozpoznała złodzieja w pobliżu jednej z galerii handlowych. Wysłani na miejsce policjanci z wydziału wywiadowczo – interwencyjnego zatrzymali sprawcę. Niespełna dwie godziny po kradzieży, 31-latek trafił do policyjnego aresztu. Również w tym przypadku policjanci odzyskali porzuconą przez sprawcę torebkę. Policjanci ustalili również drugiego z mężczyzn. To 33-latek z Rzeszowa, trwają czynności zmierzające do jego zatrzymania.

źródło: KMP Rzeszów,
foto: sxc.hu

kajdanki 2

21-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

5-lat-wiezienia-grozi-zlodziejom-z-rzeszowa