REKLAMA

5 lat w ukryciu. Policja złapała rzeszowskiego pedofila

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się od pięciu lat. W ręce policjantów wpadł w środę rano na terenie województwa wielkopolskiego.

h

foto: archiwum rzeszow24.pl

Policjanci z Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie prowadzili poszukiwania 52-letniego rzeszowianina. W 2011 roku Sąd Rejonowy w Przeworsku wydał za nim list gończy. Mężczyzna został skazany na 3 lata pozbawienia wolności za przestępstwa pedofilskie, nie trafił jednak do aresztu. Wydano za nim także Europejski Nakaz Zatrzymania.

Przez pięć lat policjanci poszukiwali przestępcy, który ukrywał się na terenie całego kraju. Po publikacjach wizerunku poszukiwanego, z kilku miejscowości z całej Polski, spłynęły informacje, że osoba podobna do poszukiwanego przebywa na ich terenie. Policjanci szczegółowo sprawdzili wszystkie te sygnały, niestety żadna z tych informacji nie przyczyniła się do zatrzymania poszukiwanego.

W ostatnim czasie policyjne ustalenia zawęziły znacznie teren poszukiwań, funkcjonariusze zlokalizowali miejsce, w którym ukrywał się mężczyzna. W środę rano, w jednej z miejscowości województwa wielkopolskiego, policjanci z zespołu poszukiwań czekali na 52-latka. Próbował on jeszcze uciekać swoim samochodem, ale szybko został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Trafił do aresztu w Poznaniu.

źródło: KPP Rzeszów

14-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

5-lat-w-ukryciu-policja-zlapala-rzeszowskiego-pedofila