REKLAMA

49-letni Ukrainiec przemycał marihuanę w bagażu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Podczas kontroli osób przekraczających pieszo przejście graniczne w Medyce, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) zatrzymali 49-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna usiłował przemycić do Polski w swym bagażu 28 g marihuany. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.

Podczas wstępnej kontroli bagażu podróżnego, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli, że obywatel Ukrainy przenosi nadwyżki wyrobów akcyzowych w postaci 262 szt. papierosów oraz 2 litrów alkoholu. Mężczyzna został skierowany do szczegółowej kontroli podczas której okazało się, że to nie jedyny towar, który usiłował przemycić przez granicę. Funkcjonariusze wykryli u niego foliowy worek z suszem roślinnym o wadze 28 g.

Z pomocą narkotestu, funkcjonariusze przeprowadzili badanie wykrytego suszu, które wskazało na obecność substancji psychotropowej, charakterystycznej dla marihuany. Potwierdziły to także badania, które przeprowadzono dodatkowo w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu. Biorąc pod uwagę stężenie substancji psychotropowej oraz wagę, zatrzymana ilość marihuany mogłaby odurzyć ponad 220 osób. Prokuratura Rejonowa w Przemyślu wszczęła w tej sprawie śledztwo z art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii ( Dz. U. z 2017.783.jt z późn. zm.).

Zatrzymany obywatel Ukrainy został tymczasowo aresztowany.

Jednym z priorytetowych zadań realizowanych przez Krajową Administrację Skarbową jest ochrona zdrowia i życia obywateli. Wykrywanie przemytu narkotyków i innych niebezpiecznych substancji i materiałów jest istotnym aspektem działalności funkcjonariuszy Służby Celno- Skarbowej w ramach KAS.

 

st. rachm. Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

29-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)