REKLAMA

45 lat temu rzeszowianin strzelił bramkę Anglii (WIDEO)

|

45 lat temu rzeszowianin strzelił bramkę Anglii (WIDEO)

W środę minęło 45 lat od pamiętnego meczu z Anglią, który dał “Orłom Górskiego” awans na mistrzostwa świata. Decydującą bramkę strzelił wówczas Jan Domarski – napastnik urodzony w Rzeszowie, reprezentujący w tamtym czasie Stal Mielec.

football-2833550_960_720

Foto: Pixabay.com

Spotkanie z Anglią na legendarnym Wembley decydowało o awansie naszej reprezentacji na mundial, który rok później miał się odbywać w RFN. Anglicy zamierzali rozbić biało-czerwonych. Na wyspach doszło jednak do sensacji.

W 57. minucie, po strzale Jana Domarskiego Polacy prowadzili z Anglią. By awansować, musieli zakończyć spotkanie ze zwycięstwem, bądź remisem. Do wyrównania doszło 6 minut później, po rzucie karnym. “Trzy Lwy” nie były jednak w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Polska awansowała na mundial. To właśnie w 1974 roku w RFN nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, a Grzegorz Lato został królem strzelców turnieju. Tego sukcesu nie byłoby bez bramki Domarskiego na Wembley. Rzeszowianin zapisał się niewątpliwie na kartach historii polskiej piłki nożnej.

18-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

45-lat-temu-rzeszowianin-strzelil-bramke-anglii-wideo-4233