REKLAMA

44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Ruszyły zapisy

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ruszyły zapisy na 44. Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Odbędzie się ona w systemie sztafetowym.

Przechwytywanie_212
Foto: archiwum Rzeszów24.pl

 

4 sierpnia wyruszy 44. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z hasłem „Z Maryją i Józefem do Jezusa”.

Z powodu trwającego stanu pandemii tegoroczna pielgrzymka odbędzie się systemie sztafetowym – codziennie na szlak wyruszy jedna lub dwie z trzynastu grup pielgrzymkowych (czternastą grupę bł. Jana Balickiego tworzą duchowi pielgrzymi).

 

W sumie codziennie będzie pielgrzymować 150 osób, które, za wyjątkiem pierwszego dnia, rano wyjadą autokarami, a wieczorem, po dojściu do celu, wrócą do domów.

Sztafetowy system pielgrzymowania pozwoli nam uniknąć organizacji noclegów na trasie pielgrzymki, co, w związku z przepisami w stanie epidemii, wiąże się z dużymi trudnościami – zgodnie w wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego każdy uczestnik pielgrzymki musiałby mieć zapewniony pokój jednoosobowy lub namiot, a potem trzeba takie miejsca zdezynfekować – wyjaśnia ksiądz Jakub Nagi, dyrektor rzeszowskiej pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę ruszyły już w połowie czerwca. Zapisy odbywają się przez formularz na stronie www.pielgrzymka.rzeszow.pl, bądź bezpośrednio u przewodników grup. Więcej informacji na stronie internetowej pielgrzymki.

 

Źródło: Kuria Diecezjalna w Rzeszowie

 

19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)