REKLAMA

42-latek znęcał się nad czworonogiem. Pies miał wrośnięty w szyję łańcuch!

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI / PODKARPACIE. 42-letniemu mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski postawiono zarzuty znęcania się nad psem. Zwierzę miało wrośnięty w szyję łańcuch. Właściciel czworonoga może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

animal-shelter-1558651_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Przed trzema tygodniami policjanci z Ropczyc otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu kobiety przez psa w miejscowości Góra Ropczycka. Jak wynikało z jej relacji, do zdarzenia doszło, gdy próbowała uwolnić uwiązanego psa, któremu łańcuch wrósł w ciało. Wskazała również posesję, na której znajduję się zwierzę.

Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Pies uwiązany był na krótkim łańcuchu, który wrósł mu w szyję. Zamiast budy miał tylko prowizoryczne schronienie. O tym fakcie poinformowano powiatowego lekarza weterynarii. Zwierzęciu została udzielona pomoc, przekazano go pod opiekę matki właściciela.

42-letniemu właścicielowi psa, mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski, został przedstawiony zarzut znęcania się nad zwierzęciem, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W myśl ustawy o ochronie zwierząt, łańcuch, na którym trzymany jest pies powinien mieć przynajmniej trzy metry długości. Pies nie może być trzymany na nim przez całą dobę. Powinien być spuszczany przynajmniej na 12 godzin dziennie. Pamiętajmy również, że zwierzęta nie poradzą sobie bez naszej pomocy, dlatego tak ważna jest nasza wrażliwość, jeżeli dzieje się im krzywda. Będąc świadkiem złego traktowania zwierząt, natychmiast powiadommy o tym odpowiednie służby.

Źródło: Podkarpacka Policja

11-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

42-latek-znecal-sie-nad-czworonogiem-pies-mial-wrosniety-w-szyje-lancuch-1566-00r2kc