REKLAMA

40-latek zatrzymany w sprawie zabójstwa obywatelki Ukrainy

W czwartek w okolicach Ryszkowej Woli ujawniono zwłoki leżące w rowie z wodą. Czynności identyfikacyjne wykazały, że jest to 37-letnia obywatelka Ukrainy. Zlecona przez prokuratora sekcja potwierdziła, że mogło dojść do zbrodniczego pozbawienia życia.

Na podstawie zebranych dowodów i informacji policjanci ustalili i zatrzymali typowanego sprawcę. Wczoraj 40-letni mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty. Policjanci zawnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Od czwartku policjanci pracowali przy ustalaniu tożsamości osoby, której ciało ujawniono w okolicach Ryszkowej Woli. W czwartek rano mieszkańcy Ryszkowej Woli (gmina Wiązownica), udający się do lasu, zauważyli zwłoki leżące w rowie melioracyjnym częściowo wypełnionym wodą. O tym zdarzeniu powiadomili dyżurnego Policji.

Na miejscu, policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jest to ciało kobiety. Rzeczy ujawnione i zabezpieczone przy ciele dały podstawę do przypuszczeń, że może to być obywatelka Ukrainy. Decyzją prokuratora ciało zabezpieczono do dalszych badań.

Policjanci, w celu identyfikacji zwłok sprawdzili bazy osób zaginionych w jarosławskiej i sąsiednich jednostkach. Ze wstępnych informacji wynikało, że odnalezioną osobą jest 37-letnia obywatelka Ukrainy, poszukiwana jako osoba zaginiona przez rzeszowską Policję.

Na podstawie zebranych danych zachodziło podejrzenie, iż związek z tym zdarzeniem mogą mieć osoby trzecie. Zlecona przez prokuratora sekcja zwłok, przeprowadzona w piątek potwierdziła te przypuszczenia.

Od czwartku policjanci z Jarosławia i Rzeszowa skrupulatnie gromadzili dowody, które doprowadziły do ustalenia sprawcy. Na podstawie zebranych informacji ustalono, że związek ze zbrodniczym pozbawieniem życia 37-letniej obywatelki Ukrainy, może mieć 40-letni mężczyzna. Jest to mieszkaniec gminy, na terenie której ujawniono zwłoki.

W piątkowe popołudnie mężczyzna został zatrzymany. W sobotę usłyszał prokuratorskie zarzuty. Tego samego dnia policjanci złożyli wniosek do jarosławskiej prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Decyzja sądu w tej sprawie zapadnie w najbliższym czasie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu.

Kodeks karny przewiduje za zbrodnię zabójstwa karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karę 25 lat pozbawienia wolności albo karę dożywotniego pozbawienia wolności

02-03-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

40-latek-zatrzymany-w-sprawie-zabojstwa-obywatelki-ukrainy