REKLAMA

39-latek uprawiał konopie indyjskie w przyczepie kempingowej

DYNÓW, POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Dynów, który uprawiał konopie, inne niż włókniste. Mężczyzna założył i prowadził uprawę na swojej posesji, w przyczepie kempingowej. Zatrzymali go policjanci z komisariatu w Dynowie. Na miejscu zabezpieczyli 27 roślin różnej wielkości. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

pexels-photo-2731660

Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

 

Informacje o nielegalnej uprawie konopi, innych niż włókniste, uzyskali policjanci z komisariatu w Dynowie. Wynikało z niej, że prowadzi ją, na terenie swojej posesji, 39-letni mieszkaniec gminy Dynów.

Na miejscu funkcjonariusze zastali podejrzewanego mężczyznę. Policjanci znaleźli uprawę w zaparkowanej na posesji przyczepie kempingowej. Składało się na nią 27 sadzonek konopi w wielkości od 25 do 60 cm. W związku z tym policjanci zabezpieczyli rośliny i zatrzymali 39-latka.

Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczone sadzonki to konopie inne niż włókniste, których uprawa jest zabroniona. Jak wyjaśnił podejrzany, rośliny wyhodował z nasion, które przywiózł z zagranicy. Uprawę prowadził na użytek własny.

Policjanci przedstawili mu zarzut prowadzenia nielegalnej uprawy konopi. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KMP Rzeszów

08-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)