REKLAMA

36-letnia nauczycielka zmarła tydzień po zaszczepieniu przeciw COVID-19

POLSKA. Zmarła 36-letnia nauczycielka z Leszna, która kilka dni przed swoją śmiercią przyjęła szczepionkę przeciw COVID-19. Sprawę bada prokuratura.

pexels-photo-3985170
Foto: pexels.com / zdjęcie poglądowe

36-letnia nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie zmarła 1 marca w swoim domu. 22 lutego przyjęła ona dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Kobieta uskarżała się na niepożądane objawy, miała gorączkę i bolała ją ręka, ale po jednym dniu dolegliwości ustąpiły.

Śledztwo w sprawie śmierci nauczycielki wszczęła Prokuratura Rejonowa w Lesznie. Jak przekazał portalowi tvp.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Łukasz Wawrzyniak, ze wstępnej opinii po sekcji wynika, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych.

Rzecznik pytany o związek zgonu ze szczepieniem przeciw COVID-19 odparł, że śledczy nie wiążą zgonu z przyjęciem szczepionki.

Przyczynę zgonu mają określić badania histopatologiczne i toksykologiczne, które będą prowadzone w najbliższej przyszłości.

 

Według rządowego raportu dotyczącego Niepożądanych Odczynów poszczepiennych, od pierwszego dnia szczepień, czyli od 27 grudnia 2020 roku, do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 3872 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 3313 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Raport można zobaczyć TUTAJ

Źródło: tvp.info, gov.pl

04-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

36-letnia-nauczycielka-zmarla-tydzien-po-zaszczepieniu-przeciw-covid-19-1154-00r2kc