REKLAMA

35-letni rzeszowianin i 37-letnia kraśnianka zaginęli na spływie kajakowym. Odnaleźli ich policjanci!

REGION. W sobotę mundurowi z Komisariatu Policji w Dubiecku odebrali zgłoszenie o zaginięciu uczestników spływu kajakowego na rzece San. Po dwóch godzinach policjanci odnaleźli parę wystraszonych kajakarzy stojących w rzece. 37-letnia mieszkanka gminy Krasne i 35-letni mieszkaniec Rzeszowa.

303-188683

Foto: Podkarpacka Policja

W sobotę około godziny 21:20 w miejscowości Bachórzec, policyjny patrol został zatrzymany przy drodze przez 40-letniego mieszkańca Mielca, który oznajmił, że tego dnia mieli zorganizowany spływ kajakowy z Dynowa do miejscowości Słonne i część załogi się zgubiła. Nie wykluczał, że kajak mógł się wywrócić. Mężczyzna nie był w stanie dokładnie określić ostatniej lokalizacji swoich znajomych. Uczestnicy spływu nie znali dobrze okolicy, w której odpoczywali.

W rozmowie z policjantami mężczyzna potwierdził, że spływał kajakiem z kolegą, a wraz z nimi małżeństwo. W trakcie spływu, w nieznanych okolicznościach doszło do przewrócenia kajaku, którym płynął on wraz z kolegą. Na szczęście udało im się dopłynąć do brzegu, a za nimi 37-letnia mieszkanka gminy Krasne i 35-letni mieszkaniec Rzeszowa, którym wcześniej również przewrócił się kajak.

Para tak przestraszyła się tej sytuacji, że po dotarciu do brzegu nie chciała dalej płynąć. Bali się również pokonywać rzekę z uwagi na mocny nurt i bagniste dno. Pozostali w wodzie, w bezpiecznym – według nich – miejscu. 40-latek wraz z kolegą popłynęli dalej z nurtem rzeki, żeby wezwać pomoc.

Mężczyźni, którzy podjęli decyzję o dalszym spływie, chwilę później na polu przy rzece, spotkali osoby, które pomogły im się wydostać do drogi głównej. Tam napotkali patrol policji. Para, która została w wodzie nie miała ze sobą telefonów komórkowych.

Było już po godzinie 21:00, kiedy rozpoczęto poszukiwania. Po przemierzeniu dwóch kilometrów lasu i zarośli wzdłuż Sanu, w kierunku Bachórca usłyszeli głosy kobiety i mężczyzny wołających o pomoc. Para stała w wodzie. Wcześniej podjęli próbę pokonania rzeki, ale nie zdołali przejść bagna, dlatego zdecydowali się czekać w wodzie na przybycie pomocy.

W poszukiwaniach brały udział jednostki PSP Rzeszów, Przemyśl, Dynów, OSP Dubiecko, Bachórz, w sumie 37 osób. Na całe szczęście ta historia zakończyła się szczęśliwie.

Uwrażliwiamy wszystkich pasjonatów spływów kajakowych, spędzających wolny czas nad wodą, by zwracali uwagę na własne bezpieczeństwo. Jeśli jesteśmy w grupie, nie rozdzielajmy się. Bądźmy ostrożni i rozsądni – apelują policjanci.

Każdego roku w okresie wakacyjnym dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń nad wodą. Wielu zdarzeniom można zapobiec, gdyby, każdy z nas przewidywał zagrożenia.

Źródło: Podkarpacka Policja

17-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

35-letni-rzeszowianin-i-37-letnia-krasnianka-zagineli-na-splywie-kajakowym-odnalezli-ich-policjanci-4765-00r2kc