REKLAMA

RZESZÓW: Związkowcy Tesco zaprotestują na parkingu

RZESZÓW / PODKARPACIE. Szykanowanie i dyskryminacja Agaty Strzałkowskiej – działaczki NSZZ “Solidarność” Tesco Polska. Te dwa zarzuty związkowcy marketu przedstawiają swojemu pracodawcy. 7 listopada na parkingu przed sklepem zorganizują pikietę.

foto: D K Grove / Shutterstock.com

Związkowcy z rzeszowskiego Tesco proszą o solidarne wsparcie pikiety przeciwko pracodawcy, który szykanuje i dyskryminuje za działalność związkową Agatę Strzałkowską, przewodniczącą Komisji Oddziałowej NSZZ „Solidarność” Tesco w Rzeszowie.

Przewodnicząca pełni również funkcję społecznego inspektora pracy oraz członka Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Tesco Polska. Jak mówią związkowcy: nie przeszkadza to pracodawcy w ciągłym jej szykanowaniu, dlatego przewodnicząca musiała szukać pomocy w sądzie, który stanął po jej stronie i przywrócił do pracy. Teraz w procesie zwolnień grupowych otrzymała wypowiedzenie warunków pracy.

Pikieta zaplanowana jest na 7 listopada (środa) o godz. 13:00 na parkingu przy markecie Tesco.

Już niebawem więcej informacji. Zapraszamy również na naszego facebooka, gdzie będziecie Państwo mogli obejrzeć transmisję na żywo z tego wydarzenia.

05-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

33512-2