REKLAMA

Kino plenerowe “Polskie Drogi do Niepodległości”

Wojewoda Podkarpacki serdecznie zaprasza na wakacyjne kino plenerowe pt. „POLSKIE DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI”.

foto: materiał nadesłany

W najbliższy piątek 17 sierpnia br. zostanie wyświetlony film „300 mil do nieba” (1989) w reżyserii Macieja Dejczera.

Pokaz odbędzie się o godz. 21.00 w Ogrodach Bernardyńskich (w Rzeszowie, na ulicy Sokoła 8, wstęp wolny; na wypadek deszczu – seans na parkingu pod Ogrodami).

Projekt, którego realizatorem jest Wojewoda Podkarpacki, ruszył 29 czerwca bieżącego roku.

Projekt doskonale wpisuje się w problematykę niepodległościową, a dzięki atrakcyjnej formie ma spore szanse stać się też ważnym wydarzeniem kulturalnym. Wakacyjne kino plenerowe to 10 cotygodniowych spotkań w piątek po zmroku, w Ogrodach Bernardyńskich w Rzeszowie, gdzie na leżakach – w wakacyjnej atmosferze – można będzie zobaczyć interesujące filmy dostarczające podstawowej wiedzy na temat polskich dróg do Niepodległości, a pod względem wysokiej jakości artystycznej, uwrażliwiające na dorobek polskiej kultury. W problematykę filmu wprowadzać będzie krótka prelekcja, a na podsumowanie zaplanowano dyskusję na wzór DKF-u, którą poprowadzi osoba posiadająca odpowiednie predyspozycje – mająca wiedzę o prezentowanych filmach oraz kontekście historycznym, jak również doświadczenie w prowadzeniu podobnych przedsięwzięć.

Organizator: Wojewoda Podkarpacki.

Partner strategiczny: PGE Obrót S.A.

Partnerzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Bernardyńskie Centrum Religijno-Kulturowe przy Klasztorze Ojców Bernardynów w Rzeszowie, PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

Realizacja: PRO-ART Profesjonalna Technika Estradowa, Kino Zorza.

13-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

32106-2-rz2mt