REKLAMA

31-latek potrącił dwie osoby i uciekł. Był pijany

KAMIEŃ, POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę w Kamieniu. 31-latek kierujący oplem potrącił na stacji paliw pieszego i odjechał z miejsca. Po chwili zawrócił i przed wjazdem na stację potrącił kolejną osobę, mężczyznę, który próbując go zatrzymać, wbiegł bezpośrednio przed jego opla. Uciekając przed nadjeżdżającymi policjantami kierujący stracił panowanie nad samochodem i wjechał do rowu. Ranny trafił do szpitala. Pomocy medycznej potrzebował też jeden z potrąconych pieszych.

303-207153

 

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 2:00 w nocy. Policjanci zostali zawiadomieni o potrąceniu pieszego, do jakiego doszło na stacji paliw w Kamieniu.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce, zauważyli kilka osób, które wskazywały na odjeżdżającego opla. Podjęli próbę zatrzymania wskazywanego samochodu. Jednak jego kierowca gwałtownie przyspieszył i odjechał.

Policjanci rozpoczęli pościg. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca opla nie zatrzymywał się i jeszcze zwiększył prędkość.

Kierowca swoją ucieczkę zakończył po kilkuset metrach, gdy stracił panowanie nad samochodem, wjechał do rowu, a następnie kilkukrotnie dachował. Nieprzytomnemu mężczyźnie, do czasu przyjazdu ratowników, pierwszej pomocy udzielali policjanci.

 

Okazało się, że kierowca opla, to 31-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Na miejsce zdarzeń skierowani zostali policjanci ruchu drogowego. Jak ustalili, 31-latek najpierw na stacji paliw potrącił 23-letniego pieszego i nie udzielając mu pomocy odjechał. Po krótkiej chwili zawrócił i na wysokości wjazdu na stację potrącił kolejnego mężczyznę, który próbując go wspólnie z innymi osobami zatrzymać, wbiegł bezpośrednio przed opla. Wtedy na miejsce przyjechali zawiadomieni o zdarzeniu policjanci i podjęli pościg za uciekającym 31-latkiem.

W zdarzeniu, oprócz kierowcy opla, ranny został 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który próbował go zatrzymać. Badanie pieszego wykazało u niego 1,7 promila.

 

Przeprowadzone przez szpital badanie stanu trzeźwości, wykazało u rannego kierowcy opla ponad 3 promile. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Drugi z potrąconych mężczyzn nie odniósł poważniejszych obrażeń, był jednak pod wpływem alkoholu.

Okoliczności zdarzenia są teraz wyjaśniane przez policjantów z referatu ds. wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym. Kierujący oplem odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli oraz za wykroczenia, spowodowanie zagrożenia w ruch lądowym pod wpływem alkoholu oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanym.

 

KMP Rzeszów

 

20-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)