REKLAMA

300 złotych na wyprawkę szkolną. Gdzie w Rzeszowie złożyć wniosek?

W lipcu wnioski o przyznanie wsparcia finansowego będą przyjmowane w formie elektronicznej, w sierpniu również w papierowej. Z rządowego programu „300 plus” będzie miało okazję skorzystać ok. 22 tysiące dzieci. 

mora

foto: archiwum rzeszow24.pl

Elektronicznie można składać wnioski już od 1 lipca. Osoba ubiegająca się o „300 plus” uzyska jednorazowy dodatek do wyprawki szkolnej w kwocie 300 złotych dla dziecka uczącego się do osiągnięcia 20 roku życia, lub do 24 roku życia w przypadku osoby niepełnosprawnej niezależnie od dochodów rodziny.

Z idei tej nie mogą skorzystać dzieci, które rozpoczynają „zerówkę”, lub osoby ze szkół policealnych, czy dla dorosłych. Wnioski można składać za pomocą strony empatia.mrpips.gov.pl. Mogą je składać rodzice, opiekunowie prawni, lub inne osoby odpowiedzialne za dzieci. Elektroniczne można je składać za pośrednictwem banków.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie można składać postulaty w formie papierowej od 1 sierpnia w godzinach 7.30 – 18:00 od poniedziałku do piątku oraz w Punktach Obsługi Mieszkańców w Millenium Hall, Galerii Rzeszów, Galerii „Nowy Świat” oraz Plaza (w godzinach 10:00-18:00 od poniedziałku do soboty). Dokumenty będą przyjmowane także przy ulicach Okrzei 1 i Ofiar Getta 7 w Punktach Obsługi Mieszkańców w godzinach 7:30-15:00 od poniedziałku do piątku, a także w godzinach 9:00-17:00 w hipermarkecie Bi1. Postulaty będą przyjmowane do 30 listopada, po tym terminie nie będą one rozpatrywane.

 

09-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.