REKLAMA

30-latek ukradł dwa auta i znieważył policjantów

POWIAT RZESZOWSKI / PODKARPACIE. Zarzuty zaboru dwóch samochodów w celu krótkotrwałego użycia oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, usłyszał 30-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna najpierw korzystając z pozostawionych w aucie kluczyków zabrał mercedesa. Po przejechaniu kilkuset metrów uderzył nim w bramę i go porzucił. Bezpośrednio po tym zdarzeniu, z innej posesji ukradł kię, którą pozostawił pod komisariatem w Boguchwale.

kajdanki-342851

Foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

 

W sobotę około godziny 13:00, policjanci zostali zawiadomieni o kradzieży dostawczego mercedesa.

Na Placu Miejskim w Boguchwale, nieznany mężczyzna, wsiadł do samochodu, z którego właściciel w tym czasie wypakowywał towar. Korzystając z pozostawionych w środku kluczyków, uruchomił auto i odjechał z dużą prędkością. Przejechał zaledwie kilkaset metrów i uderzył w bramę prywatnej posesji, na której samochód zawiesił się. Mężczyzna porzucił auto i uciekł.

Policjanci ustalili jego rysopis i rozpoczęli poszukiwania. W tym czasie do funkcjonariuszy dotarło kolejne, podobne zgłoszenie. Najprawdopodobniej ten sam mężczyzna z innej posesji ukradł kię. W tym przypadku również skorzystał z tego, że w samochodzie były kluczyki. Podany rysopis potwierdzał przypuszczenia funkcjonariuszy.

Policjanci odnaleźli drugie auto, które podejrzewany porzucił przed bramą komisariatu. Chwilę później opierając się na informacjach przekazywanych przez mieszkańców, funkcjonariusze ustalili, gdzie mężczyzna może przebywać. Około godziny 14:00 został zatrzymany przez kryminalnych.

Złodziejem okazał się 30-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna był trzeźwy, jednak pobrano od niego krew do badań na obecność narkotyków.

 

Już po zatrzymaniu 30-latek naruszył nietykalność oraz znieważył interweniujących policjantów. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu, a wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności obu zdarzeń zajęli się policjanci z komisariatu w Boguchwale.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu dwa zarzuty zaboru samochodu w celu krótkotrwałego użycia oraz zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

Jeżeli badanie wykaże obecność narkotyków w krwi, 30-latek usłyszy kolejne zarzuty.

 

KMP Rzeszów

18-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)