REKLAMA

30 lat od pielgrzymki Jana Pawła II do Rzeszowa! (VIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. Mija 30 lat od pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Z tej okazji parafia katedralna w Rzeszowie udostępniła w serwisie YouTube filmy związane z wizytą Ojca Świętego. W środę odbyło się też poświęcenie pomnika papieża Polaka w rzeszowskim Parku Papieskim.

Bez nazwy-1_35

Foto: Katedra Rzeszowska / YouTube

 

2 czerwca 1991 roku Jan Paweł II odwiedził Rzeszów w ramach 4. Pielgrzymki do Polski pod hasłem „Bogu dziękujcie, ducha nie gaście”.

Podczas pobytu w Rzeszowie Ojciec Święty odprawił mszę świętą na błoniach przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W trakcie Eucharystii Jan Paweł II beatyfikował bp. Józefa Sebastiana Pelczara, a po mszy konsekrował kościół, który wraz z utworzeniem diecezji rzeszowskiej 25 marca 1992 roku został katedrą nowej diecezji.

 

Parafia katedralna w Rzeszowie udostępniła w serwisie YouTube filmy związane z wizytą Ojca Świętego w Rzeszowie:

 

W środę (2 czerwca) o godzinie 18:00 w katedrze rzeszowskiej bp Jan Wątroba odprawił mszę świętą dziękczynną, a następnie poświęcił pomnik św. Jana Pawła II w Parku Papieskim.

IMG_20201006_151315

Foto: Kacper Ciuba / pomnik Jana Pawła II w Parku Papieskim tuż po montażu

 

Głównym elementem monumentu jest 3-metrowa rzeźba z brązu przedstawiająca wizerunek papieża.

Tron papieski został wykonany z materiałów kamiennych i elementu dekoracyjnego tylnej części postumentu w postaci konstrukcji kutej ze 100 kwiatami róż oraz listkami. Element dekoracyjny składa się z elementów stalowych kutych, cynkowanych i dwukrotnie malowanych na kolor grafitowy.

Wykonawcą pomnika jest firma Art Sewi z Błażowej. To szósty pomnik papieża Polaka w Rzeszowie.

 

Źródło: red., Katedra Rzeszowska / YouTube, diecezja rzeszowska, BIP Miasta Rzeszowa

 

02-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)