REKLAMA

Napisz list i zmień czyjeś życie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jedno słowo potrafi czasami poprawić humor. Jeden list może zmienić całe życie. 10 grudnia w Rzeszowie odbędzie się Maraton Pisania Listów.

w

foto: materiały organizatorów

Akcja odbędzie się w Estradzie Caffe pod Rynkiem od godz. 11:00 do 18:00.

Rzeszowska grupa Amnesty International – organizator akcji, w taki sposób zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu: – Napisz list, zmień życie! To apel do wszystkich rzeszowian, którzy mogą wyrazić w ten sposób solidarność z ludźmi prześladowanymi.

To walka o prawa człowieka, które każdego dnia są łamane na całym świecie. Listy mają być skierowane do władz posługujących się dyktaturą totalitarną oraz nieprzestrzegających podstawowych wolności, jakie należą się każdemu z nas.

Tegorocznymi symbolami akcji są postacie trzech osób. To Annie Alfred – dziewczynka prześladowana z powodu albinizmu, Edward Snowden – dziennikarz, który ukazał światu dokumenty służb wywiadowczych USA oraz Johan Teterissa – nauczyciel, którego torturowano za pokazywanie zakazanej flagi.

Każdy list to szansa na pomoc osobie prześladowanej. Akcja jest prowadzona w całej Polsce – w instytucjach kultury, kawiarniach, urzędach i szkołach.

(az)

01-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

28404