REKLAMA

28. Finał WOŚP w Rzeszowie. Wiemy, kto wystąpi! (PROGRAM)

RZESZÓW / PODKARPACIE. 12 stycznia 2020 roku rusza 28. finał Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na głównej scenie rzeszowskiego Rynku wystąpią gwiazdy wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych – oFF KulturA, Mr. ZOOB, Oberschlesien, Feel i Skaldowie w wyjątkowym koncercie jubileuszowym! Wśród atrakcji będą m.in. laserowe show, roboty, drony i zabytkowe pojazdy.

wolontariusze

Foto: Norbert Nazarkiewicz / materiały prasowe

28. Finał WOŚP w Rzeszowie to impreza przygotowywana z ogromnym rozmachem. Organizatorzy postarali się, by wszyscy mieszkańcy doskonale się bawili, licznie odwiedzali Rynek i Podziemną Trasę Turystyczną i co najważniejsze – hojnie wspierali szczytny cel, jakim jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej – informuje Estrada Rzeszowska.

Wśród licznych atrakcji, które będą dostępne już od godziny 12:00, znajdzie się m.in. zlokalizowane w okolicach Ratusza lodowisko, na którym odbędzie się mecz hokejowy ekstra ligi dziecięcej. Na rynku będzie można również zobaczyć zabytkowe i militarne pojazdy samochodowe oraz najnowocześniejszy sprzęt pożarniczy. W Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się natomiast widowiskowe pokazy kół naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Można tam będzie podziwiać samoloty i drony, łazik marsjański, roboty edukacyjne, a także wziąć udział w eksperymentach chemicznych.

Rzeszowski finał WOŚP to oczywiście również występy muzyków. Na początku zagra formacja z Mysłowic – oFF KulturA. Zespół, którego dwaj członkowie pracują na co dzień w kopalni, gra wysmakowany poprock – ciekawie zaaranżowane i jednocześnie wpadające w ucho przeboje.

Następnie spodziewać się możemy całkowitej zmiany klimatu – na scenę wkroczy śląska formacja industrial-metalowa OBERSCHLESIEN. Jej występ wzbogacony efektami pirotechnicznymi będzie wyjątkowym widowiskiem, a publiczność przekona się, że zespół nie przez przypadek nazywany jest śląskim Rammsteinem.

Na scenie na Rynku pojawi się także kultowa grupa Mr. ZOOB, która przypomni doskonale znane wszystkim przeboje, takie jak „Kawałek podłogi” i „Kartka dla Waldka”.

Następnie zespół FEEL z Piotrem Kupichą na czele porwie rzeszowską publiczność utworami „A gdy jest już ciemno”, czy „No pokaż na co cię stać”.

Po „Światełku do nieba” (20:00), które odbędzie się w formie pokazu laserów, wystąpią legendarni już SKALDOWIE. Koncertem w Rzeszowie zespół rozpoczyna wielki jubileusz 55-lecia działalności. Skaldowie to najstarszy polski zespół grający nieprzerwanie od 1965 roku i występujący od ponad pięćdziesięciu lat w niezmienionym składzie.

Wszystkie koncerty i wydarzenia na scenie poprowadzi wyjątkowa para – dziennikarka, vlogerka i pisarka – Ewa Wąsikowska-Tomczyńska oraz konferansjer, showman, aktor, komik i piosenkarz – Bilguun Ariunbaatar. Duetowi prowadzących będzie towarzyszyć na scenie Mariusz Zieliński.

Na Rynku zaprezentują się także śpiewające, uzdolnione dzieci z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz tancerze ze Szkoły Tańca GASIEK, a wśród nich reprezentujące mistrzowski poziom, utytułowane tańczące rodzeństwo wraz ze swoimi partnerami tanecznymi

Oprócz wspaniałej muzyki, na rzeszowian czeka wiele innych atrakcji, między innymi: przejażdżka starym autobusem – kultowym Jelczem PR110U, który będzie wyruszał z Rynku i obwiezie uczestników 28. Finału WOŚP po mieście, pokazy akrobatów – efektowne popisy umiejętności najlepszych zawodników prezentujących mistrzowski poziom w akrobatyce sportowej, pokaz wyszkolenia psów przygotowany przez rzeszowski oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Pojawią się również wolontariusze, którzy przez cały dzień będą kwestować ze swoimi psami.

Zorganizowane zostaną także warsztaty plastyczno-manualne, w trakcie których będzie można wykonać własny instrument muzyczny – grzechotkę i stać się członkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, występy Studenckiego Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY z Politechniki Rzeszowskiej i prezentacja Rzeszowskiego Klubu Morsów SOPELEK. Na lodowisku pojawi się na łyżwach w towarzystwie wolontariuszy Piotr Kupicha.

Wszystkie te wyjątkowe wydarzenia będą relacjonowane na bieżąco przez telewizję TVN. Relacje z rzeszowskiego Finału WOŚP pojawią się na antenie stacji TVN, TVN24 i TTV.

Źródło: Estrada Rzeszowska

30-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

28-final-wosp-w-rzeszowie-wiemy-kto-wystapi-program-8443-00r2kc