REKLAMA

26-latek, który próbował przejechać pieszych, usłyszał zarzuty

RADYMNO, Jarosław / PODKARPACIE. Policyjny dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe – to środki jakie zastosował prokurator wobec 26-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna w niedzielę w nocy, w rejonie zbiornika wodnego w Radymnie, swoją niebezpieczną jazdą spowodował realne zagrożenie dla zgromadzonych tam osób. Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy.

303-227303_1

Foto: KPP Jarosław

 

We wtorek 27 lipca 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grupy ludzi znajdujących się na parkingu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Radymnie, w rejonie zbiornika wodnego ZEK. Kierujący BMW swoją niebezpieczną jazdą stwarzał zagrożenie dla przebywających tam osób. Kierowca próbował przejechać pieszych.

 

Do sieci trafiło nagranie video (Uwaga! Wulgaryzmy).

Przechwytywanie_227
Foto: screenshot / YouTube

 

Interwencja policji

Przed godziną 3:00 dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Radymnie, w rejonie zbiornika wodnego ZEK, kierujący bmw potrącił pieszego. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, jednak nikogo nie zastali.

Około kilometra od wskazanego rejonu, na parkingu, funkcjonariusze zauważyli opisany wcześniej pojazd. Samochód posiadał uszkodzenia. BMW zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Policjanci ustalili właściciela tego pojazdu, zabezpieczyli ślady oraz zapis monitoringu. W niedzielę późnym południem, w związku ze sprawą, funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które trafiły do policyjnego aresztu.

Dwóch mężczyzn zostało przesłuchanych w charakterze świadka. Trzecim zatrzymanym mężczyzną był 26-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który kierował BMW w trakcie zdarzenia.

 

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora, wobec mężczyzny został zastosowany dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Za czyn, którego dopuścił się 26-latek grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Jarosław, YouTube

 

27-07-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)