REKLAMA

25 lat partnerstwa. Wizyta Niemców w Rzeszowie

RZESZÓW / PODKARPACIE. Z okazji 25-lecia współpracy partnerskiej miasta Rzeszowa z niemieckim miastem Bielefeld gościła w Rzeszowie 34-osobowa grupa z Niemiec. Na czele gości przybył do Rzeszowa Pan Eberhard David, który z ówczesnym Prezydentem Rzeszowa – Mieczysławem Janowskim podpisał umowę o współpracy.

 

ebielefeld

foto: www.rzeszow.pl

Wśród licznej grupy gości znaleźli się przedstawiciele Kuratorium Partnerstwa Miast, od początku kontaktów partnerskich szczególnie zaangażowani w inicjowanie kolejnych form współpracy i bardzo zasłużeni dla budowania wzajemnych więzi przyjaźni pomiędzy mieszkańcami naszych partnerskich miast: Ursula Schwarz, Ehrenfried Brandts i Hans Jürgen Scheffler, a także przedstawiciele prężnie działającego w Bielefeldzie Towarzystwa Niemiecko-Polskiego. Obok osób od lat związanych z partnerską współpracą, którzy kolejny już raz gościli w Rzeszowie, w wizycie uczestniczyli mieszkańcy miasta Bielefeld, którzy chętnie odpowiedzieli na ogłoszenie wyjazdu, aby z okazji Srebrnego Jubileuszu poznać partnerskie miasto.

24 czerwca 2016 roku goście zostali przyjęci przez Prezydenta Miasta Rzeszowa Pana Tadeusza Ferenca na okolicznościowym spotkaniu w Ratuszu. W spotkaniu tym uczestniczył również Poseł do Parlamentu Europejskiego Mieczysław Janowski, Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec, Skarbnik Miasta Janina Filipek, przedstawiciele rzeszowskich uczelni oraz Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Rzeszowie, którzy w swoich wystąpieniach i rozmowach nawiązywali do wydarzenia sprzed 25 lat.

Goście z Niemiec przebywali w naszym mieście w dniach 23 – 25 czerwca i wzięli udział w wielu imprezach odbywającego się w tych dniach Festiwalu Wschód Kultury.

za: www.rzeszow.pl

29-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

25-lat-partnerstwa-wizyta-niemcow-w-rzeszowie-az003