REKLAMA

23 MAJA: Pokojowy Strajk Przedsiębiorców w Warszawie

Na portalu społecznościowym Facebook, funkcjonuje profil STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW, który ma na chwilę obecną ponad ćwieć miliona członków. Aby dołączyć do grupy KLIKNIJ. Na tablicy profilu pojawił sie post o planowanym pokojowym strajku przedsiębiorców w Warszawie. Planowany początek na Placu Defilad, 23 maja o godzinie 14:00.

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW – Facebook

– Bezpiecznie, pokojowo, legalnie z zachowaniem regulacji wynikających z rozporządzeń Szumowskiego, tworząc sieć ludzi pragnących poszanowania godności, wolności i własności – pisza organizatorzy.

screen

– Nikt nie przypuszczał że po 30 latach wolności, Polacy znowu będą musieli się upomnieć o prawo do demonstracji. Reżim świetnie wykorzystuje Covid do odebrania nam fundamentów wolności – dodają.

Dalej we wpisie czytamy m.in., że politycy związani z PIS mają plan, aby zrobić z przedsiębiorców “konsumujących rządowe pieniądze”, winnych bezrobocia. Przecież to oni rzekomo zwalniają pracowników.

– Jeśli rząd zobaczy, że biernie się przyglądasz, że pogodziłeś się z tym co robią, że nie ruszysz palcem w obronie wolności, że to nie jest dla Ciebie ważne, to będzie dla nich sygnał do dalszego powolnego i miękkiego niszczenia wolności. To będzie przyzwolenie i wasza zgoda na to, co stało się 16 maja 2020 w Warszawie – czytamy.

Organizatorzy nie chcą nikogo narażać, jak jest wyartykułowane na “reżimowe reakcje Milicji”.

– Proponujemy zademonstrowanie naszego sprzeciwu zachowując obostrzenia epidemiologiczne. Stworzyć sieć wolnych ludzi stojących obok siebie w odległości 2 metrów. Bądźcie z transparentami i wykrzyczmy swój obywatelski gniew, dopóki jeszcze nie zamknięto nam ust rozporządzeniem ministra zdrowia.

We wpiscie znajdują sie dane do przelewu, dla osób, które mogłyby i chiałyby wesprzeć strajkujących finansowo.

Dane do przelewu:
Nr. konta :
54 2360 0018 0107 0000 0073 7392
DABA Dział Płatności Masowych
konto na Revolut
Adresat przelewu:
STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
adres ul. Okopowa 27/23
01-059 Warszawa

STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW – Facebook

98170652_3168247206574499_7451180397796261888_n


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Strajk Przedsiębiorców: Paweł Tanajno w policyjnym „kotle”

Źródło: https://www.facebook.com/groups/przedsiebiorcy.zjednoczeni/

21-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

23-maja-pokojowy-strajk-przedsiebiorcow-w-warszawie-2735