REKLAMA

23 lutego rozpocznie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

RZESZÓW / PODKARPACIE. Najważniejszym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przez cały tydzień zainteresowani będą mogli uzyskać poradę u specjalistów z rożnych dziedzin i instytucji.


policja1Ochrona praw ofiar przestępstw i pomoc pokrzywdzonym to ważne zadanie policyjnej służby. Zadanie realizowane przez tych, którzy bardzo często jako pierwsi mają kontakt z pokrzywdzonymi. Podstawowym celem prowadzonych działań jest informowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić pomocy i wsparcia. Podczas Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania w całym kraju udzielać będą bezpłatnych informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w terminie 23 – 28 lutego. W tych dniach wyznaczeni policjanci będą dyżurować w siedzibie Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy ul. Leszczyńskiego 3 oraz  w Podkarpackim Ośrodku Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przy ulicy Fredry 4 w Rzeszowie.

Jak zawsze poradę będzie można uzyskać w Komendzie Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz w podległych jej komisariatach działających na terenie powiatu rzeszowskiego.

KMP Rzeszów

17-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

23-lutego-rozpocznie-sie-tydzien-pomocy-osobom-pokrzywdzonym-przestepstwem