REKLAMA

Rusza nowy kierunek na Wydziale Medycznym WSiZ

RZESZÓW. W ramach wydziału, studenci będą kształcić się na 5 kierunkach: fizjoterapii, kosmetologii, turystyce i rekreacji oraz zdrowiu publicznym. Jako nowość pojawi się dietetyka.

Powstanie kierunku pozytywnie zaopiniowało 12 instytucji, m.in. Instytut Żywności i Żywienia w Warszawie, Agencja Rynku Rolnego, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków (Podkarpacki Oddział Wojewódzki), Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego” a także przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej i uzdrowiska. W ramach studiów na kierunku dietetyka oferowane są trzy specjalności: żywienie w sporcie i odnowa biologiczna, poradnictwo dietetyczne, żywność ekologiczna w dietetyce. Absolwent będzie mógł wykonywać zawód dietetyka w przychodniach specjalistycznych, prowadzić działalność gospodarczą w zakresie poradnictwa dietetycznego, pracować w przedszkolach, szkołach, restauracjach albo firmach cateringowych. Jak powiedziała nam rzeczniczka WSiZ, Urszula PasiecznaPrzy wprowadzaniu do oferty nowych kierunków, kierujemy się przede wszystkim badaniami rynku pracy, które pokazują, na jakich specjalistów jest duże zapotrzebowanie w gospodarce. Tak jest m.in. w tym przypadku. Urszula Pasieczna dodaje, że – po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku dietetyka i uzyskaniu uprawnień dietoterapeuty, uczelnia proponuje kontynuację na studiach II stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne celem uzupełnienia wyższego wykształcenia i uzyskania tytułu zawodowego magistra zdrowia publicznego.

Wydział Medyczny WSiZ oficjalnie rozpocznie swą działalność 22 lutego br.

 

_661

fot. materiały prasowe WSiZ

17-02-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

22-lutego-rozpocznie-dzialalnosc-wydzial-medyczny-wyzszej-szkoly-informatyki-i-zarzadzania-w-rzeszowie