REKLAMA

22-letni rzeszowianin staranował radiowóz zabezpieczający wypadek!

RUDNA MAŁA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń. Kierujący peugeotem, zawracając w kierunku Rzeszowa, zderzył się z samochodem ciężarowym. W tym wypadku ranne zostały pasażerki samochodu osobowego. Gdy na miejscu wypadku pracowali policjanci ruchu drogowego, w ich radiowóz wjechał kierujący volkswagenem. Mężczyzna próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak policjanci szybko go zatrzymali.

1-225408_1

Foto: policja.pl

W niedzielę około godziny 21:30 policjanci interweniowali na miejscu wypadku w Rudnej Małej. Jak wstępnie ustalili, kierujący peugeotem 22-letni mieszkaniec Rzeszowa wyjechał spod wiaduktu w kierunku Głogowa Małopolskiego. Następnie w miejscu niedozwolonym próbował zawrócić i wtedy zderzył się z samochodem ciężarowym z naczepą marki Daf. W wyniku zderzenia samochodów do szpitala zostały przewiezione ranne pasażerki peugeota, 21-letnia kobieta i 2-letnia dziewczynka.

Policjanci sprawdzili trzeźwość 22-latka. Badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Około godziny 23:00 na miejscu wypadku doszło do kolejnego zdarzenia. W pracujących tam funkcjonariuszy wjechał kierowca volkswagena passata. Zlekceważył on polecenie zabezpieczającego miejsce zdarzenia policjanta, który w kamizelce odblaskowej z latarką, kierował ruchem. Policjantowi udało się odskoczyć przed nadjeżdżającym samochodem. Jego kierowca, jadąc dalej, tuż przed miejscem wypadku, niemal potrącił innego policjanta, a następnie uderzył w radiowóz, w którym sporządzała dokumentację policjantka z wydziału ruchu drogowego.

Kierowca passata próbował wycofać i uciec, jednak uniemożliwili mu to policjanci, zabierając kluczyki i wyciągając go z samochodu. Okazało się, że 42-letni mieszkaniec Rzeszowa z trudem stał na nogach, mówił bełkotliwie i wyraźnie czuć było od niego alkohol. Mimo to odmówił poddania się badaniu trzeźwości. W związku z tym został zabrany do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dalszych badań.

Po badaniach policjanci izolowali 42-latka w izbie wytrzeźwień. Zatrzymali mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu. Funkcjonariusze wyjaśniają teraz szczegółowe okoliczności obu zdarzeń. W przypadku kierowcy volkswagena, dalsze kroki będą uzależnione od wyników badań krwi mężczyzny oraz stanu zdrowia policjantek uczestniczących w zdarzeniu.

Źródło: KMP Rzeszów

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

22-letni-rzeszowianin-staranowal-radiowoz-zabezpieczajacy-wypadek-3638-00r2kc