REKLAMA

21-latek odpowie za propagowanie faszyzmu

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o propagowanie faszyzmu. Podejrzany to uczeń jednej z rzeszowskich szkół średnich. Dopuścił się przestępstwa poprzez wykonywanie gestów i wypowiadanie pozdrowienia faszystowskiego. Jego odpowiedzialność będzie surowsza z uwagi na chuligański charakter czynu.

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa policjanci zostali zawiadomieni w lutym. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców.

Zebrane dowody, w tym zeznania świadków potwierdziły, że zachowanie 21-latka polegające na wykonywaniu gestów i wypowiadanie pozdrowienia faszystowskiego nosi znamiona przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że do czynów dochodziło już niemal od roku. 21-latek dopuszczał się propagujących faszyzm zachowań na terenie szkoły, zwłaszcza wobec nauczycieli.

We wtorek policjanci zatrzymali 21-latka. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzuty publicznego propagowania faszyzmu i znieważenia funkcjonariusza publicznego, a zarzucane czyny nosiły charakter chuligański.

źródło: sxc.hu

źródło: sxc.hu

źródło: KMP Rzeszów

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

21-latek-odpowie-za-propagowanie-faszyzmu