REKLAMA

20 przypadek KORONAWIRUSA na Podkarpaciu, ponad 450 w Polsce!

POLSKA, PODKARPACIE. Do 20 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem COVID-19 w województwie podkarpackim. W Polsce liczba ta wynosi 452.

Foto: pixabay.com

Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 z woj. podlaskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

20 przypadek zarażenia koronawirusa na Podkarpaciu dotyczy kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego (ścisła kwarantanna domowa).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 20 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 5911 osób, dla 5298 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

20-przypadek-koronawirusa-na-podkarpaciu-ponad-450-w-polsce-8795-00r2kc