REKLAMA

20 milionów dla powiatowych urzędów pracy

RZESZÓW/PODKARPACIE. Powiatowe urzędy pracy z województwa podkarpackiego otrzymały dodatkowe pieniądze na aktywizacje osób bezrobotnych do 30. i po 50. roku życia. Wsparcie w ramach przyznanych środków kierowane będzie również do bezrobotnych rodziców.

MONEY

 

ZDJ.: sxc.hu

Łącznie ponad 20 milionów zł na wsparcie grup znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji trafiło na podkarpacki rynek pracy.Wśród osób bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy największe problemy ze znalezieniem zatrudnienia mają osoby do 30. roku życia. Według statystyk ludzie młodzi stanowią ponad połowę zarejestrowanych bezrobotnych – mówi Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.Podobny problem dotyczy osób, które ukończyły 50. rok życia – to około 20% z ogółu bezrobotnych. Bez pracy jest też blisko 27% kobiet, które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka oraz prawie 6% bezrobotnych, którzy samotnie wychowują swoje dzieciwylicza Tomasz Czop.

O dodatkowe fundusze na programy aktywizacji osób do 30. roku życia i po 50. roku życia, a także bezrobotnych wychowujących dzieci wystąpiło 19 powiatowych urzędów pracy z województwa. Najwięcej pieniędzy otrzymały urzędy z Przeworska (3.000.000 zł), Jarosławia (2.319.800 zł) i Tarnobrzega (2.296.500 zł).

Pieniądze pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy będącej w dyspozycji Ministra Pracy  i Polityki Społecznej. Do tej pory z Funduszu Pracy, Podkarpacie otrzymało ponad ćwierć miliarda złotych. W 2013 roku kwota ta przekroczyła 242 miliony złotych.

 

06-08-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

20-milionow-dla-powiatowych-urzedow-pracy