REKLAMA

20 kwietnia I Uniwersjada Bezpieczeństwa! W programie testowanie nowej strzelnicy multimedialnej

RZESZÓW / KIELNAROWA. 20 kwietnia, w kampusie WSIiZ w Kielnarowej odbędzie się I Uniwersjada Bezpieczeństwa dla uczniów klas mundurowych. Główną atrakcją będzie konkurs strzelecki na nowej strzelnicy multimedialnej.

 _MG_5653

Uniwersjada rozpocznie się o godzinie 9. Będzie mieć charakter turnieju. Uczniowie sprawdzą swoją sprawność fizyczną i umiejętność posługiwania się bronią. Jest to pierwsza tego typu impreza z zaplanowanego cyklu corocznych wydarzeń organizowanych przez Katedrę Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Profesjonalna strzelnica dla studentów

Ważnym punktem pierwszej uniwersjady będzie testowanie nowej trzyekranowej strzelnicy multimedialnej. Wyposażona w pistolety z możliwością imitowania odrzutu będzie służyć studentom bezpieczeństwa wewnętrznego do doskonalenia umiejętności strzeleckich w warunkach zbliżonych do naturalnych.

– Przewaga tej strzelnicy nad typową, o niezmiennej scenografii, polega na możliwości kreowania różnorodnych scenariuszy wirtualnych sytuacji, w których strzelający powinien umieć sobie poradzić – podkreśla dr Maciej Milczanowski, kierownik Katedry Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSIiZ.

Zawody z medalami i nagrodami

Oprócz konkursu na strzelnicy elektronicznej odbędą się zawody rozkładania i składania broni na czas, bieg ze strzelaniem z karabinów ASG (na naboje kulkowe) oraz turniej drużynowy w paintballu a także konkurs niespodzianka organizowany przez klub fitness. Nie zabraknie stanowisk towarzyszących – o charakterze rekreacyjnym i poznawczym. Najlepsi uczestnicy zawodów otrzymają medale, dyplomy i puchary okolicznościowe, a także nagrody niespodzianki.

Od blisko roku rozwijamy współpracę z klasami mundurowymi szkół średnich z Podkarpacia i Małopolski  – mówi dr Maciej Milczanowski. – Stanowimy zatem naturalne ogniwo mogące integrować te klasy na gruncie rywalizacji sportowej i proobronnej. Stąd pomysł na uniwersjadę.

Dr Milczanowski dodaje, że podobną rywalizację katedra zaproponuje również studentom bezpieczeństwa wewnętrznego. Imprezy dla uczniów i studentów mają się odbywać cyklicznie.

materiał prasowy

16-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

20-kwietnia-i-uniwersjada-bezpieczenstwa-w-programie-testowanie-nowej-strzelnicy-multimedialnej