REKLAMA

20 kg marihuany zabezpieczyli policjanci w powiecie łańcuckim

ŁAŃCUT. Prawie 100 krzewów konopi indyjskich, 7 worków i 6 słoików wypełnionych marihuaną zatrzymali policjanci w Łańcucie. Zatrzymano trzy osoby.

pollanc

Jak podaje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, w poniedziałek wieczorem policjanci z Łańcuta zatrzymali do kontroli samochód, należący do mieszkańca pobliskiej miejscowości. Po zatrzymaniu okazało się, że właściciel wraz ze znajomym przewozili w samochodzie ścięte i pokrojone konopie indyjskie. Ujawniono także pewną ilość gotowego suszu. Obydwaj mężczyźni, 20 i 36-letni mieszkańcy gminy Łańcut, zostali zatrzymani. Samochód, którym jechali, został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że 26-letni mieszkaniec gminy Czarna jest powiązany z zatrzymanymi. Podczas przeszukania jego posesji znaleziono 6 litrowych słoików wypełnionych suszem konopi indyjskich oraz 4 worki foliowe z pociętymi roślinami. Mężczyzna, u którego znaleziono konopie i susz także trafił do aresztu.
Policjanci ustalili również, że mężczyźni uprawiali konopie na terenie sąsiedniego powiatu. Znaleziono tam prawie 100 roślin, które zostały zabezpieczone i przewiezione do łańcuckiej komendy. Marihuana, która jest dowodem przestępczej działalności mężczyzn została przesłana do analizy.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włókniste. Ponieważ policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 20 kg marihuany, a także 97 krzewów, czyli w grę wchodzą znaczne ilości, są to przestępstwa zagrożone karą odpowiednio od roku do 10 lat i do 3 lat pozbawienia wolności. Lista zarzutów może ulec uzupełnieniu, ponieważ sprawa w dalszym ciągu jest wyjaśniana.
zdj, źródło: KWP
01-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

20-kg-marihuany-zabezpieczyli-policjanci-w-powiecie-lancuckim