REKLAMA

2-letnia Julcia z Rzeszowa potrzebuje operacji! [UDOSTĘPNIJ]

RZESZÓW / PODKARPACIE. 2-letnia Julcia Kurzydło z Rzeszowa urodziła się z bardzo rzadkim zespołem wad genetycznych – zespołem Larsena. Na stronie fundacji Siepomaga trwa zbiórka na kosztowną operację nóżek dziewczynki.

big_8fe29656-9a5f-4a2a-a259-c4f1d870d627

Foto: siepomaga.pl

2-letnia Julka z Rzeszowa urodziła się z bardzo rzadkim zespołem wad genetycznych – zespołem Larsena.

Cóż, nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że szpitale przez znaczną część życia Julki były naszym drugim domem. Mnóstwo badań, prześwietleń, szukania przyczyn, a potem próby ratowania bardzo chorych nóżek i rączek – opisują na stronie fundacji Siepomaga rodzice Julci.

 

  • ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ TUTAJ

 

Zespół Larsena to rzadka choroba, która charakteryzuje się wrodzonymi zwichnięciami dużych stawów, zniekształceniami stóp, dysplazją kręgosłupa szyjnego, skoliozą, nieprawidłowościami twarzowo-czaszkowymi.

Od momentu poznania diagnozy wiedzieliśmy, że musimy zrobić, co tylko się da, by córeczka mogła być jak najbardziej samodzielna, by mimo choroby nie czuła się inna, mniej wartościowa od innych dzieci. Z całych sił walczymy o to, by Julka mogła samodzielnie chodzić. To dla nas liczy się najbardziej – podkreślają rodzice dziewczynki.

Julce może pomóc amerykański lekarz dr Feldman, który zadeklarował, że osobno zoperuje obie nóżki dziewczynki. Rodzicom udało się zredukować koszty o połowę, ponieważ lekarz w marcu i czerwcu będzie przebywał w Warszawie. Mimo tego, by zoperować dziewczynkę potrzeba bardzo dużej sumy pieniędzy.

Niestety, czas nie jest naszym sprzymierzeńcem, leczenie musi się odbyć jeszcze przed skończeniem trzeciego roku życie Julci! Jedyne czego tak naprawdę chcemy, to szczęścia naszego dziecka. Prosimy, pomóż nam – apelują rodzice Julci z Rzeszowa.

 

 

  • ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ TUTAJ

 

 

Źródło: siepomaga.pl

06-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)