REKLAMA

2-letnia Iza z Rzeszowa choruje na białaczkę. POTRZEBNA POMOC

RZESZÓW / PODKARPACIE. U 2-letniej Izy Kmiotek z Rzeszowa zdiagnozowano nawrót ostrej białaczki limfoblastycznej, którą rozpoznano u niej, gdy miała 4 miesiące. Szansą na wyleczenie Izuni jest kosztowna terapia. Na stronie Siepomaga.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy na rzecz dziewczynki.

603ff9373e747_p

Foto: siepomaga.pl

ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ TUTAJ

 

Mała Iza zachorowała w maju 2019 roku, kiedy miała tylko 4 miesiące. Przez dwa dni była osowiała, potem pojawiły się wymioty. Diagnoza zwaliła całą rodzinę z nóg – zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Zaczęło się leczenie, choć “wojna” to chyba lepsze słowo na to, jak wygląda leczenie w przypadku tak ciężkiej choroby. Wyniszcza, sprawia ból i cierpienie… Nie wiedzieliśmy, co będzie dalej. Przecież pierwszy rok życia dziecka jest taki ważny! W czasie, gdy Iza powinna być w domu otoczona miłością, rosnąć i się rozwijać, ona toczyła najcięższy możliwy bój. I teraz znów staje do walki, choć minęło tak niewiele czasu – mówią Anna i Michał Kmiotek, rodzice dziewczynki.

 

11 stycznia tego roku w Przylądku Nadziei we Wrocławiu Iza przeszła przeszczep szpiku. Dawcą był jej 9-letni brat Dawidek.

Tak bardzo cieszył się, że mógł pomóc siostrzyczce, choć wiązało się to dla niego także z pobytem w szpitalu – mówi mama Izy.

26 lutego Izunia pojechała na jedno z planowanych badań krwi. Niestety, choroba nawróciła.

Nie zdążyliśmy wrócić do domu, gdy zadzwonił telefon. “Wracajcie jak najszybciej do szpitala” – usłyszeliśmy. Wznowa. We krwi jest mnóstwo komórek nowotworowych. Nikt nie mógł w to uwierzyć – opowiadają rodzice 2-latki.

 

Jedyną szansą na pokonanie choroby jest terapia CAR-T Cell – nierefundowana i ogromnie kosztowna. Jej koszt to prawie 1,5 mln złotych.

Teraz myślimy tylko o tym, by zdążyć z leczeniem. By tym razem się udało… Dlatego z całego serca prosimy – pomóż nam ratować Izę – apelują rodzice dziewczynki.

ZBIÓRKĘ MOŻNA WESPRZEĆ TUTAJ

 

źródło: siepomaga.pl / mat. nadesłane

04-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

2-letnia-iza-z-rzeszowa-choruje-na-bialaczke-potrzebna-pomoc-669-00r2kc