REKLAMA

19 czerwca kibice powrócą na trybuny! Ile osób wejdzie na rzeszowskie stadiony?

RZESZÓW, WARSZAWA / POLSKA. Od 19 czerwca kibice wracają na stadiony. Od tego dnia, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie można przeprowadzać mecze z trybunami wypełnionymi w 25 procentach pojemności stadionów.

Przechwytywanie_45_1

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

W piątkowy wieczór po 80 dniach przerwy do rywalizacji wrócą piłkarze Ekstraklasy, mecze odbędą się jeszcze przy pustych trybunach. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 19 czerwca będzie możliwość powrotu kibiców na stadiony. Kibice zajmą do 25 procent pojemności trybun. Szef rządu podkreślił, że kibice zostaną usadzeni na stadionach w odpowiedni sposób od strony sanitarnej, a środki dezynfekcyjne, sposób zakupu biletów i dotarcia do stadionów ma nie prowadzić do grupowania się ludzi ze sobą.

Z panią minister sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk i panami prezesami chcemy przekazać ważną informację: będzie możliwy powrót kibiców, zgodnie z wymaganiami sanitarnymi, od 19 czerwca. To jest powrót do nowej rzeczywistości ze strony sportowej, ale także społecznej. Sport jest potrzebny nam wszystkim, dla zdrowia i hartu ducha. Żeby dawał radość nie tylko kibicom, ale wszystkim Polakom. My, Polacy, kochamy sport i polskich sportowców, dlatego cieszę się ogromnie że dziś możemy obwieścić tą wiadomość: powrót Ekstraklasy, powrót pierwszej i drugiej ligi, a wkrótce – powrót kibiców – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Cieszymy się, że wracamy do sportu. Kibicujemy piłkarzom, żeby bezpiecznie wrócili do rozgrywek. Liczę na to, że powrót kibiców będzie bezpieczny, że będziemy stosować się do wszystkich reguł – podsumowała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Zasady, które prawdopodobnie wejdą w życie oznaczają, że na trybunach Stadionu Miejskiego w Rzeszowie będzie mogło zasiąść około 3000 kibiców. Na stadionie Resovii będzie to około 850 widzów.

Źródło: red., Twitter, Facebook / KPRM

29-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

19-czerwca-kibice-powroca-na-trybuny-ile-osob-wejdzie-na-rzeszowskie-stadiony-8039-00r2kc