REKLAMA

18- latek ZATRZYMANY za rozboje. Zaatakował bez powodu mężczyznę

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o dwa rozboje. W październiku, na przystanku, na Placu Wolności w Rzeszowie bez powodu zaatakował mężczyznę, następnie kopnął go w brzuch i ukradł przenośny głośnik. Kolejnego rozboju dopuścił się w autobusie miejskim. Tam, również bez powodu kilkukrotnie uderzył pasażera, któremu ukradł telefon. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mu zarzuty rozboju o charakterze chuligańskim oraz zastosował wobec niego dozór policji.

W

Do pierwszego zdarzenia doszło 30 października, na Placu Wolności w Rzeszowie. Do oczekującego z grupą znajomych pokrzywdzonego, podszedł młody mężczyzna i bez powodu kopnął go w brzuch, a nastepnie ukradł należący do niego przenośny głośnik. Kilkanaście dni później do rozboju doszło w autobusie. Wówczas nieznany młody mężczyzna zaatakował jednego z pasażerów. Uderzył go kilkukrotnie w twarz, po czym zabrał mu telefon. Po kradzieży złapał pokrzywdzonego za kaptur i zadał mu trzy kolejne uderzenia kolanem w twarz.

Zawiadomieni o zdarzeniach policjanci rozpoczęli ustalanie tożsamości sprawcy. W miniony piatek, kryminalni wytypowali podejrzanego i go zatrzyamli. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dalej sprawę poprowadzili funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Zebrany w sprawie materiał dowodowy przesłali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która prowadziła w tych sprawach śledztwo.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do winy. Ponieważ podejrzany działał publicznie i bez powodu, z rażącym naruszeniem prawa, prokurator przedstawił mu zarzuty rozboju o charakterze chuligańskim. Zadecydował również o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

KMP Rzeszów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dr Zbigniew Hałat: $zepionka czy terapia genowa? Co czeka kolejne pokolenia?

tvPolska

24-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

18-zatrzymany-za-rozboje-zaatakowal-bez-powodu-mezczyzne-5098