REKLAMA

18-letnia tancerka z Podkarpacia ćwiczy na Broadwayu. “To moja przyszłość” (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. 18-letnia Kornelia Jarema już trzeci raz zatańczyła w nowojorskiej szkole tańca Broadway Dance Center. Sanoczanka trenowała pod okiem najlepszych tancerzy hip-hop na świecie, znanych między innymi z filmu “Step up”, czy wspólnych występów z Nicki Minaj. Zobacz próbkę umiejętności Kory.

foto: Kornelia Jarema / autor: Patrycja Syrnik

foto: Kornelia Jarema / autor: Patrycja Syrnik

Pierwszy raz na Broadway Dance Center zabrał mnie brat – mówi w rozmowie z eSanok.pl Kornelia Jarema. – To było 3 lata temu. W sumie wzięłam udział w 70 lekcjach. Udało mi się również tańczyć na warsztatach “Winter Intensive”. To świetna przygoda – dodaje Kornelia.

W tym roku sanocka tancerka spędziła za oceanem 5 tygodni. Wzięła udział w 25 lekcjach, które prowadzili najlepsi trenerzy na świecie. Najwięcej czasu spędziła na parkiecie w grupach prowadzonych przez Jareda Jenkinsa, Keenana Cooks’a i Dareka Mitchella. – Wstawałam wcześnie rano i dojeżdżałam autobusem na zajęcia. Dodatkowo pracowałam, dlatego zazwyczaj nie było mnie w domu od 7:00 do 22:00. Instruktorzy to doświadczona i utalentowana ekipa z “górnej półki” – mówi sanoczanka.

Kornelia wróciła do Polski. W maju zmierzy się z egzaminem dojrzałości. Nie wyklucza jednak powrotu do Stanów i rozwijania swojej pasji. – Jestem oczarowana tymi ludźmi. Atmosfera, jaka tam panuje i energia, która bije od tego miasta jest wyjątkowa. Na pewno tam wrócę – na wakacjach planuję zrobić tam dłuższy kurs. Może uda się zostać na stałe… – komentuje Kornelia Jarema.

Priorytetem dla sanoczanki jest taniec. – To on zawsze będzie na pierwszym miejscu. Nauka jest bardzo ważna, ale pozostaje dodatkiem do mojej pasji, z którą wiążę przyszłość – zdradza Kornelia.

Nagranie z warsztatów tanecznych w Nowym Jorku:

18-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

18-letnia-tancerka-z-podkarpacia-cwiczy-na-broadwayu-to-moja-przyszlosc-film-az003