REKLAMA

Zatrzymano 18-latniego złodzieja. Za skradzione pieniądze fundował sobie sprzęt elektroniczny i wyjazdy.

KROSNO / PODKARPACIE. Policjanci z wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży mieszkaniowych. 18-letni krośnianin podejrzewany jest o kilkanaście przestępstw, do których dochodziło na terenie Krosna i sąsiednich miejscowości.

Od kilu tygodni funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego krośnieńskiej komendy pracowali nad sprawą serii kradzieży mieszkaniowych. Przestępca działał na terenie Krosna oraz sąsiednich miejscowości m.in. Korczyny, Krościenka Wyżnego, Głowienki i Łężan. Sposób działania sprawcy wskazywał, że za serią kradzieży może stać ta sama osoba. Przestępca do wnętrza budynków dostawał się najczęściej wykorzystując uchylone okna lub nieodpowiednio zabezpieczone drzwi. Łupem złodzieja padała biżuteria oraz znaleziona w mieszkaniu gotówka. – informuje KMP Krosno

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że osobą mogącą mieć związek z kradzieżami może być 18-letni krośnianin. Młody mężczyzna został zatrzymany. W toku wykonanych czynności przyznał się do popełnienia kradzieży oraz innych przestępstw na terenie miasta i powiatu. Pieniądze pozyskiwane z przestępczego procederu wydawał na sprzęt elektroniczny, ubrania i wyjazdy.

Młody krośnianin usłyszał już część zarzutów, jednak ich katalog prawdopodobnie zostanie rozszerzony. Śledczy kompletują materiał dowodowy, gdyż 18-latek podejrzewany jest również o dokonanie serii kradzieży w innych miejscowościach regionu. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Krosno

Autor: Amelia Krupik

04-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)