REKLAMA

17 pseudokibiców odpowie za handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

17 pseudokibiców odpowie za handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich Przemyśla.

W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 17 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców.

Realizacja II etapu policyjnej operacji miała miejsce w Przemyślu. W wyniku tych działań policjanci CBŚP z Rzeszowa wspierani policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie i funkcjonariuszami KWP w Rzeszowie oraz KMP w Przemyślu zatrzymali 14 członków zorganizowanej grupy przestępczej, której większość wywodzi się i utożsamia ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu piłkarskiego.

Podczas prowadzonych przeszukań policjanci CBŚP współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków.

Podczas działań policjanci ujawnili ok. 70 l spirytusu pochodzącego prawdopodobnie z przemytu z terenu Ukrainy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę. Zatrzymanym osobom prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przedstawił między innymi zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Zatrzymanym osobom grozi teraz kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, a prokuratura i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

fOT

policja.pl

27-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)