REKLAMA

17-latek bez prawa jazdy prowadził skradzione auto

Jarosławscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota. 17-latek kierujący autem nie miał prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że pojazd został kilka dni wcześniej skradziony na terenie Przeworska.

303-167632

Foto: Podkarpacka Policja

W ubiegłym tygodniu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Szybko okazało się, że za kierownicą auta siedzi 17-letni mieszkaniec Jarosławia, który nie posiada prawa jazdy. W trakcie prowadzonej kontroli, uwagę funkcjonariuszy zwrócił inny numer tablic rejestracyjnych, niż ten umieszczony na nalepce kontrolnej.

Po sprawdzeniu numeru VIN okazało się, że samochód poszukiwany jest przez Komendę Powiatową Policji w Przeworsku, jako utracony. Do kradzieży samochodu doszło pod koniec lipca br. w Przeworsku. Podczas rozmowy, nieletni powiedział policjantom, że samochód pożyczył mu znajomy i miał go zaparkować w umówionym miejscu. Po tych informacjach funkcjonariusze ustalili dane innego 17-latka, który miał związek z kradzieżą pojazdu.

Drugi nastolatek potwierdził, że zabrał auto bez wiedzy właściciela. Przyznał się także, że zdjął z innego auta zaparkowanego na terenie Jarosławia tablice rejestracyjne, a następnie założył je na peugeota.

Skradziony samochód wrócił do właściciela. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

08-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

17-latek-bez-prawa-jazdy-prowadzil-skradzione-auto-2848