REKLAMA

16-latek wymuszał pieniądze od swojego kolegi

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają sprawę wymuszeń, do jakich dochodziło w jednej ze szkół w Rzeszowie. Przez kilka miesięcy 16-latek groźbą wymuszał od kolegi pieniądze, łącznie około 600 złotych. Teraz sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.
Niepokojący sygnał policjanci odebrali od pedagoga szkolnego, który podejrzewał, że mogło dojść do  naruszenia prawa. Skierowani na miejsce policjanci z referatu do spraw nieletnich zebrali informacje, z których wynikało, że jeden z uczniów groźbą wymuszał pieniądze. Policjanci skontaktowali się z rodzicami pokrzywdzonego, którzy złożyli zawiadomienie o przestępstwie.

Okazało się, że od stycznia do czerwca 16-letni uczeń grożąc ich synowi wymuszał od niego pieniądze. Jednorazowo było to od kilku do kilkudziesięciu złotych. Pokrzywdzony obawiając się  gróźb przekazywał żądane kwoty. Od początku roku była to łączna kwota 600 złotych. We wrześniu 16-latek ponowił groźby chcąc wymusić kolejne pieniądze. Jednak w sytuacji zorientował się ojciec pokrzywdzonego i zawiadomił szkołę, która niezwłocznie zareagowała przekazując informację policjantom.

Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze referatu do spraw nieletnich. Po zebraniu całego materiału przekażą go do Sądu Rodzinnego w Rzeszowie, który przeprowadzi postępowanie i zdecyduje o dalszych krokach  Wymuszającemu pieniądze 16-latkowi grozi odpowiedzialność za popełnienie czynu karalnego.

źródło: KMP Rzeszów

policja81

11-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

16-latek-wymuszal-pieniadze-od-swojego-kolegi